::

Тара та упаковка

::
упаковка львів, друк упаковок, тара львів, споживча тара, ціни

Тара або упаковка — це промисловий виріб, що призначається для пакування, зберігання, переміщення і реалізації товарів у сфері обігу. Упаковка зберігає товар від пошкоджень, сприяє його безпечному транспортуванню, збереженню та продажу. Тара забезпечує збереження споживчих властивостей товарів, полегшує їх транспортування і виконання вантажно-розвантажувальних робіт.

Пакування служить для вирішення складних завдань: утилітарного, естетичного, функції продажу. За прямим призначенням — це тара, з точки зору естетики — дизайнерський об’єкт, як рекламоносій та носій інформації — «німий продавець», тому вибір дизайну і друк упаковки вимагає особливої уваги. Упаковка також є хранителем культурного коду, твором мистецтва, довідником, «історією в картинках».

Екструдовані продукти упаковують в пакети із целофану, віскотену, в картонні пачки з внутрішнім пакетом із полімерних термозварювальних матеріалів, картонні ящики з гофрованого або пресованого картону, вакуумну плівку, металізовані пакети з біоксальноорієнтованої поліпропіленової плівки (БОПП) і вакуумну упаковку. Для упакування фармацевтичних товарів і товарів для роздрібної торгівлі використовують блістерну упаковку.

Матеріал виготовлення є провідною ознакою класифікації. Раніше, для оформлення готової продукції використовували папір, картон, скло, метал (жерсть), шовк, шкіру, і навіть солому і лозу.

 • Дерев’яна тара становить основну складову в структурі тарообороту і на сьогодні є основним видом тари для пакування і транспортування товарів народного споживання.
 • Картонна і паперова тара — ящики (короби), коробки, мішки, пакети належать до перспективних видів тари. Виробництво транспортної тари з гофрованого картону широко використовується в світовій практиці.
 • Текстильна тара (м’яка тара) — це мішки (бавовняні, лляні, джутові, лляно-джуто-кенафні, конопляні), а також пакувальна тканина.
 • Металева тара порівняно з іншими видами має найвищу механічну міцність, герметичність і термостійкість. Для затарювання товарів використовуються бочки, барабани, балони, фляги.
 • Полімерна тара має незначну питому вагу в загальному обсязі тари. Вона є перспективною, має достатню міцність, хімічно стійка, легка. Основними видами споживчої і транспортної полімерної тари є банки, коробки, флакони, пакети, ящики, мішки, каністри та ін.

За функціями в товарному обміні розрізняють тару транспортну, споживчу і тару-обладнання.

 • Транспортна тара (зовнішня тара) забезпечує транспортування і збереження товарів та є самостійною транспортною одиницею. До неї належать ящики, бочки, мішки, балони, фляги тощо. Модулем (базою) уніфікації для транспортної тари прийнято розміри міжнародного плоского піддона 800×1200 мм.
 • Споживча тара (внутрішня тара) або упаковка не є самостійною транспортною одиницею і надходить з продукцією до кінцевого споживача. Її вартість є складовою частиною вартості продукту, що реалізується. Це пакети, коробки, пляшки, банки, флакони тощо.
 • Тара-обладнання — це технічний засіб, що використовується для укладання, тимчасового зберігання додаткового запасу та продажу товарів населенню в торговому залі магазину.

За призначенням тару поділяють на спеціалізовану й універсальну. Спеціалізована тара використовується для затарювання, зберігання і доставки означеного товару, універсальна — для різних товарів. Окремо можна виділити упаковки за зниженою ціною — знижені ціни вказуються виробником безпосередньо на упаковці або ярлику.

За кратністю використання в тарообороті тара поділяється на тару одноразового використання (однооборотну) та багатооборотну.

 • Тара одноразового використання (упаковка сигарет, коробки з-під сірників, цукерок тощо) використовується для затарювання товарів один раз і після її звільнення підлягає утилізації, тобто така тара непридатна для повторного використання, бо її збирання, зберігання, повернення менш вигідні, ніж нове виготовлення.
 • Багатооборотна тара здійснює декілька оборотів і повертається для повторного використання постачальникам або тароремонтним підприємством. Кількість оборотів залежить від її міцності та дотримання правил експлуатації.

Залежно від специфічних властивостей тара буває ізотермічна (зберігає задану температуру, ізобарична (зберігає заданий тиск), пило-, газо, вологонепроникна, герметична тощо.

 • Маєте запитання!? Бажаєте зробити замовлення!? Залиште номер телефону і ми зв’яжемося з Вами
  Замовити дзвінок
  або зателефонуйте нам
  Наш фахівець відповість на всі питання!
 • GRENA (Грена Україна) Call Us